22 Sierpień 2014 18:42
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odszedł z naszych szeregów

Obrazy newsów: klepsydra.jpgPo długoletniej służbie w naszej jednostce jako członek Komisji Rewizyjnej, Z-ca Naczelnika oraz Skarbnik w poniedziałek 11 sierpnia 2014 r. odszedł od nas

Druh Jan Syta

członek honorowy naszej jednostki

Dzisiaj wspólnie pożegnaliśmy go w jego ostatniej drodze na wieczną służbę. Zawyły syreny i sygnały dzwiękowe samochodów.

Nocny pożar w domu mieszkalnym w Nasutowie

Obrazy newsów: 20140807_3.jpgW dniu 7.08.2014 r. o godz. 2242 nasza jednostka została zadysponowana przez Miejskie Stanowisko Kierowania do pożaru domu w naszej miejscowości. O godz. 2247 ciężki GCBA opuszcza alarmowo koszary w pełnym składzie i udaje się na miejsce zdarzenia. Po dotarciu jako pierwszy zastęp dowódca udaje się na rozpoznanie. W domu widać bardzo duże zadymienie, dwóch ratowników w aparatach ODO wchodzi do budynku aby sprawdzić sytuacje w środku, co jest przyczyną pożaru i czy nikt w nim nie pozostał. Duże zadymienie okazało się przyczyną palącej się wersalki. Została rozwinięta jedna linia gaśnicza aby ugasić wersalkę, następnie wyciągnięto ją na zewnątrz i przelano wodą. Po dotarciu zastępu z PSP JRG 4 (304 L 21), uruchomiono agregat oddymiający i dokonano pomiaru dwutlenku węgla. Po zakończonych działaniach budynek przekazano właścicielowi. Zastępy o godz. 2353 udały się do koszar. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej był niedopałek papierosa.

Kolejni wykwalifikowani ratownicy w naszej jednostce

Obrazy newsów: kurs_kpp_95_1.jpg

 

Dwóch strażaków z naszej jednostki: Adam Porzak i Michał Maciasz w dniach 18 - 26 lipca uczestniczyli w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Ośrodku Szkoleniowym ZOSP RP w Kirach k/Zakopanego. Pod okiem najlepszych instruktorów przez ponad 70 h uczyli się i ćwiczyli zadania z zakresu ratownictwa. Druhowie po tygodniowych przygotowaniach zdali egzamin teoretyczny i praktyczny przed Państwową Komisją Egzaminacyjną uzyskując tytuł ratownika. W jednostce na dzień dzisiejszy mamy 4 wyszkolonych ratowników.

Wichura i powalone drzewa w alei lipowej

WObrazy: wichura.jpg środę 9 lipca w naszym regionie panowały silne podmuchy wiatru oraz padający deszcz. Można było się spodziewać, że będziemy mieli doczynienia z wiatrołomami. 

O godz. 1620 Dyżurny MSK Lublin załącza alarm dla naszej jednostki i zgodnie z przewidywaniami dysponuje zastęp do usuwania powalonych drzew w miejscowości Pólko na odcinku alei lipowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia do pierwszego powalonego drzewa które, leżało na całym pasie drogowym blokując tym samym ruch w obie strony, przystąpiliśmy od razu do działań. W trakcie interwencji poprosiliśmy też o pomoc podnośnika, aby usunąć nadłamane gałęzie na znacznej wysokości wiszące nad jezdnią. Po zakończeniu działań w tym miejscu udaliśmy się w dalszym kierunku aby udrożnić drogę. Do działań został też zadysponowany zastęp z OSP Krasienin.

Nasi strażacy o godzinie 1750 zgłosili powrót do koszar.

Turniej Dzikich Drużyn 2014

Obrazy newsów: dzikie_druyny.jpegW sobotę 21 czerwca 2014r. na boisku "Orlik" przy ul.Różanej w Niemcach odbył się po raz kolejny Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Niemce.

W turnieju wystąpiło 6 drużyn. Po walce w 2 grupach, półfinałach i w ostateczności w finale, nasza drużyna wygrała cały turniej. To drugie zwycięztwo drużyny OSP Nasutów w tych rozgrywkach.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, a przede wszystkim rywalom za wspaniałe mecze i piękną grę na wysokim poziomie.

Uroczystość Bożego Ciała

Podczas uroczystości Bożego Ciała w naszej parafi pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nasutowie nasze Druhny i nasi Druhowie uczestniczyli w procesji po pobliskich ołtarzach oraz zabezpieczali ruch na odcinku drogi wojewódzkiej. 

Pompowanie wody z budynku mieszkalnego

 

 

 

W dniu 12 czerwca 2014 o godz. 1946 uruchamia się alarmowanie dla naszej jednostki. Po przybyciu do strażnicy dowódca dostaje dyspozycje do wyjazdu pompowania wody. O 1950 stażacy opuszczaja koszary lekkim mercedesem (337 L 72) z pompami na wozie. Po zakończeniu działań, zastęp o godz. 2030 powrócił do koszar.

Pompowanie wody

 

Po raz kolejny zostajemy zadysponowani do pompowania wody w dniu 07.06.2014. O godzinie 1234 syrena zwołuje strażaków do wyjazdu. Na miejsce udaliśmy się lekkim wozem GLM 8 Mercedes. Do koszar powróciliśmy po godzinnych działaniach.

Zalana piwnica w domu mieszkalnym

 

 

W dniu 05.06.2014 o godz. 915 zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z zalanej piwnicy w domu mieszkalnym. Woda na wysokości ok 40 cm obejmowała ok 60m2 piwnicy. Przy wykorzystaniu pompy zanurzeniowej oraz pływającej wypompowaliśmy wodę z budynku. Nasze działania zakończyliśmy o 1045.

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

06-05-2014 16:07
Środa - przygotowywać będziemy tor do ćwiczeń. Chętnych prosimy o kontakt.

03-05-2014 12:04
Artykuł o zachowaniu strażaków w kościele. Warto przeczytać. http://www.zosprp.
pl/files/strazak/0
1.pdf

01-05-2014 15:17
Zbiórka 1.05.2014 godz 20:00 - przed uroczystościami odpustowymi (Remiza OSP)

22-04-2014 09:32
Nowa zakładka "Historia OSP" warto się zapoznać

Wygenerowano w sekund: 0.11 32,888 unikalne wizyty