30.01.2015 10:49
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej

w Nasutowie

zaprasza

wszystkich członków jednostki

oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

 

na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014,

które odbędzie się w dniu 31.01.2015 r. o godz 1700

w budynku remizy OSP

Pożar stodoły w Kawce

W sobotę 24 stycznia 2015r. o godz 2205 dostaliśmy dyspozycję z Miejskiego Stanowsiska Kierowania w Lublinie do wyjazdu zastępem GCBA do pożaru stodoły w miejscowości Kawka. Po bardzo szybkim przybyciu ratowników już o 2209 nasz zastęp alarmowo opuszcza koszary. Po dotarciu na miejsce zdarzenia jako druga jednostka, od razu przystąpiliśmy do działań. OSP Krasienin dokonywał już rozpoznania i przekazywał sytuację Dyżurnemu oraz prosił o kolejne siły i środki. Budynek stodoły stał już cały w ogniu, słychać było tylko odgłosy walącego się dachu. Pierwszym zadaniem było rozwinięcie linii gaśniczych i w miarę możliwości po dojechaniu innych jednostek zasilania, bo od początku wiadomo było że będzie potrzebna duża ilość wody. Na miejsce dojeżdzały kolejne zastępy z OSP Kawka, OSP Garbów, OSP Majdan Krasieniński, JRG 4 Lublin. Właścicielowi udało się uratować ciągnik który był garażowany w stodole, niestety całe poszycie dachu, słoma siano, zboże i przyczepa znajdujące się w środku uległo spaleniu. Na miejsce o godz 040 zadysponowano także nasz drugi lekki wóz ratowniczo gaśniczy, mający na swoim wyposażeniu agregat prądotwórczy wraz z najaśnicą aby oświetlić miejsce działania. Ratownicy przerzucali słomę i siano aby dogasić pogorzelisko.

Zastępy z naszej jednostki o godz 240 zakończyły działania i wróciły do koszar. Na miejscu pozostały jeszcze inne jednostki zabezpieczające pogorzelisko. Akcja ratunkowa zakończyła się w godzinach porannych.

Pali się śmietnik na cmentarzu w Nasutowie

17 stycznia 2015r o godzinie 1145 słychać głos syreny w naszej miejscowości. Podczas dojazdu do strażnicy widać już było kłęby dymu w pobliżu cmentarza parafialnego. Dostajemy dyspozycję właśnie w to miejce, gdzie pali się śmietnik. Na miejscu ugaszono niekontrolowane palące się śmieci. O godz. 1225 powróciliśmy do koszar.

Kolonia Łagiewniki - Zerwany dach na budynku mieszkalnym

 

W dniu 11.01.2015 r. o godz 1032 po raz pierwszy w tym roku zawyła syrena zwołując strażaków z naszej jednostki do wyjazdu. Miejskie Stanowisko Kierowania wysyła nasz lekki wóz (337[L]72) wraz z pełną obsadą do miejscowości Kolonia Łagiewniki, gdzie zostało zerwane pokrycie dachu domu mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce wraz z działającymi zastępami z JRG 4 Lublin i OSP Niemce, zabezpieczyliśmy dach plandekami. Działania trwały 3 godziny.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Powalone drzewo przy SP w Nasutowie

 

W poniedziałek 29 grudnia o godzinie 1100 zostaliśmy powiadomieni o leżacym drzewie przy Szkole Podstawowej w Nasutowie które tarasowało wjazd. Do zdarzenia udaliśmy się lekkim Mercedesem GLM 8 (337[L]72), 7 osobowym zespołem. Na miejscu usuneliśmy drzewo i udrożniliśmy wjazd na teren szkoły. Do koszar powróciliśmy o godz. 1140. Jak się późniaj okazało to był ostatni wyjazd naszej jednostki w 2014 roku.

Pożar lasu w Nowym Stawie

W czwartkowe przedpołudnie 6 listopada 2014 r. o godzinie 1050 słychać rozlegający głos syren strażackich po ścianie lasów Kozłowieckich. Nasza jednostka też jest alarmowana. Po przybyciu do strażnicy dostajemy dyspozycję aby udać się do Nowego Stawu gdzie pali się las. O godzinie 1054 GCBA z załogą opuszcza alarmowo koszary. Na miejsce jako pierwszy dojeżdza zastęp z OSP KSRG Niemce. Dowódca po dojechaniu na miejsce kieruje kierowców z Nasutowa i Krasienina jak mają dotrzeć do pożaru. Sytuacja jest o tyle trudna że w miejscu zagrożenia występują tylko wąskie drogi. Jako drugi dociera ciężki samochód z Nasutowa i wraz ze strażakami z Niemiec przystępujemy do akcji gaśniczej. OSP Krasienin po rozkazie Dowódcy pozostaje na skraju lasu jako zaopatrzenie wodne.

Paliło się bardzo suche i grube poszycie leśne na dośc znacznym obszarze. Jak już wcześniej wspomniałem brak dróg dojazdowych oraz pojawiający się co chwilę ogień spowodował, że byliśmy zmuszeni do rozwinięcia linii składającej się z 6 odcinków węży. Strażacy przegarniali i przelewali palące się odniska ściółki leśnej. Dogaszanie trwało ok 2 h.

3 zastępy z naszej gminy zakończyły działania ok godz. 1350. Podczas akcji zużyto 10 tys. litrów wody.


Pali się poszycie leśne

W dniu 9 października o godzinie 1725 dostajemy powiadomienie o palącym się lesie przy drodze do Łowiska Wzory. Od Dyżurnego dostajemy informację że na miejsce zdarzenia jadą już zastępy z JRG 4 i Niemiec a zadysponowana jest jeszcze jednnostka z Krasienina. Bardzo szybko opuszczamy koszary ciężkim samochodem ratowniczo - gaśniczym. Po dotarciu w miejsce pożaru nasze działania polegały na dogaszaniu palącej się ściółki oraz drzew. Dzziałania wszystkich jednostek zakończyły się o godzinie 1800.

Niebezpieczny gaz

 

W piątek 29 sierpnia 2014r o godz: 1632 Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Lublinie wysyła nasz zastęp do miejscowości Kolonia Osówka. W dyspozycji dostajemy zgłoszenie o wyczówalnym gazie z budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano także OSP Krasienin. Po wstępnym rozpoznaniu strażaków, rzeczywiście wyczówalny był gaz. Przystąpiono do przeszukania budynku, w wyniku którego niestety odnaleziono ciało mężczyzny. Na miejsce przybyły służby policji oraz prokurator. Trwają zadania wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. Podczas oględzin naszym zadaniem było zabezpieczenie terenu. Zastęp GCBA powrócił do jednostki ok godz: 1910.

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-01-2015 02:49
Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014 odbędzie się w sobotę 31 stycznia 2015 roku, godz 17:00

06-05-2014 17:07
Środa - przygotowywać będziemy tor do ćwiczeń. Chętnych prosimy o kontakt.

03-05-2014 13:04
Artykuł o zachowaniu strażaków w kościele. Warto przeczytać. http://www.zosprp.
pl/files/strazak/0
1.pdf

01-05-2014 16:17
Zbiórka 1.05.2014 godz 20:00 - przed uroczystościami odpustowymi (Remiza OSP)

Wygenerowano w sekund: 0.57 41,668 unikalne wizyty