26.05.2015 13:29
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
4 Maja - DZIEŃ STRAŻAKA

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Strażaków,

za trud i ofiarność niesioną potrzebującym.

Pożar nieużytków w Rudce Kozłowieckiej

16 kwietnia 2015r. o godzinie 1849 strażacy z jednostki dostają powiadomienie. Po przybyciu do strażnicy Dyżurny MSK przekazuje dowódcy informację o palących się nieużytkach i zagajniku, zastęp ma się kierować w kierunku miejscowości Niemce. Po dojeździe do miejsca palących się traw na wysokości rozpoczynającej się miejscowości Rudka Kozłowiecka przystąpiliśmy do działań. Płomienie traw najpierw opanowano przy pomocy tłumic, a następnie tlące się drzewa i inne miejsca przelano wodą. Działania zakończyliśmy o godz. 1938. Spaleniu uległo łącznie ok. 1 h nieużytków.

Jakubowice Konińskie - Kolonia palą się trawy

W dniu 12 kwietnia 2015r. o godz. 2047 dostajemy alarmowanie na nasze telefony, słychać także dzwięk syreny. Odbieramy zgłoszenie o palących się trawach na ul. Malinowej w Jakubowicach Konińskich. Zastęp ciężkim wozem gaśniczym alarmowo opuszca koszary. Na miejscu działają już dwa zastępy z naszej gminy; OSP Krasienin i OSP Jakubowice Konińskie. Po dotarciu na miejsce naszego zastępu sytuacja była już opanowana. Po kilkunastu minutach zakończyliśmy działania i powróciliśmy do koszar o godz. 2121.

Pożar traw w Nasutowie

Obrazy newsów: 337_l_61.jpgO godz. 2157 już po raz trzeci w dniu 9 kwietnia rozbrzmiewa dzwięk syreny nad naszą miejscowością. Po dotarciu do strażnicy otrzymujemy dyspozycję aby udać się do płonących traw. Do zdarzenia wyjechaliśmy ciężkim jelczem. Na miejscu zastaliśmy kilkanaście metrów płonących traw, pożar dopiero się rozwijał. Szybko opanowaliśmy płomienie palących się traw przy pomocy tłumic. Po 15 minutach działania zakończyliśmy i powróciliśmy do koszar.

Pożar traw i młodnika w miejscowości Stoczek

 

 

W czwartek 9 kwietnia po raz drugi syrena o godz. 1555 wzywa strażaków. Dowódca otrzymuję informację o palących się trawach i nieużytkach w miejscowości Stoczek. Na miejsce udaje się również zastęp z OSP Krasienin. Działania były o tyle utrudnione że do miejsca nie można było blisko dojechać. Z płonącymi nieużytkami próbowaliśmy sobie poradzić tłumicami. Zastęp z Krasienina rozwinął szybkie natarcie aby przelać większe ogniska. Działania zostały zakończone o godzinie 1707 po czym zastępy powróciły do koszar.

Kolizja na łuku drogi przy Kościele

 

W dniu 9 kwietnia 2015r. o godz. 1138 zostajemy zadysponowani do kolizji drogowej, na skrzyżowaniu przy kościele w naszej miejscowości. Wyjechaliśmy lekkim samochodem GLM 8 do tego zdarzenia. Na miejscu zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał jedną osobę poszkodowaną do szpitala. Nasze działania polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze w rejonie kolizji do przyjazdu policji oraz neutralizacji płynów które wyciekły z aut. Działania zakończyliśmy o 1210.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Palą się trawy w Rudce Kozłowieckiej

Większość Druhów i Druhen w piątkowy wieczór szykowała się w mundurach galowych na Drogę Krzyżową o godz 1730, którą mieliśmy przejść drogami naszej Parafi. Naszym zadaniem miało być także zabezpieczenie ruchu drogowego.

Jednak o godz. 1722 nad naszą miejscowością rozlega się dzwięk naszej syreny. Kilku strażaków udaje się oczywiście do strażnicy aby odebrać zgłoszenie i wyjechać do zdarzenia. Dowódca zostaje powiadomiony o palących się trawach w Rudce Kozłowieckiej. To już drugie zdarzenie w dniu dzisiejszym. O 1725 wóz bojowy na sygnałach alarmowych udaje się do zdarzenia. Po dojechaniu na miejsce nasz zastęp prosi od razu o pomoc ponieważ ogień był bardzo duży i szybko postępował w raz z palącymi się wysokimi trawami. Na miejsce został zadysponowany zastęp z OSP KSRG Krasienin. Po kilkudziesięciu minutach ogień udało się opanować przy użyciu tłumic i długiej, rozwiniętej linii gaśniczej. Nasz zastęp o godzinie 1815 powrócił do koszar.

Strażacy dołączyli do trwającej Drogi Krzyżowej jednak odbytej w Kościele, ponieważ po tak pięknym słonecznym dniu i niestety tylu pożarach traw, pogoda zagasiła sama nasze plany poprzez padający deszcz.

Pożar traw w Ciecierzynie

W dniu 27.03.2015r. o godz. 1318 w telefonach naszych strażaków zaczyna rozbrzmiewać dzwięk syreny. Po dotarciu do remizy Dowódca otrzymuję dyspozycję aby udać się do miejscowości Ciecierzyn, gdzie palą się trawy i pomuc działającej już na miejscu jednostce z OSP Niemce. Alarmowo o godz.1325 nasz ciężki Jelcz udaje się do miejscowości Ciecierzyn. Po dotarciu na miejsce naszym zadaniem było ugaszenie płonących traw. W części dało się to zrobić tłumicami, jednak nie obyło się bez wody i rozciągnięcia linii gaśniczej. Nasz zastęp do koszar powrócił o godz. 15.

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16-03-2015 13:20
W sprawie dostarczenia zużytych akumulatorów prosimy o kontakt z członkami OSP i Zarządu

27-01-2015 00:49
Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014 odbędzie się w sobotę 31 stycznia 2015 roku, godz 17:00

06-05-2014 15:07
Środa - przygotowywać będziemy tor do ćwiczeń. Chętnych prosimy o kontakt.

03-05-2014 11:04
Artykuł o zachowaniu strażaków w kościele. Warto przeczytać. http://www.zosprp.
pl/files/strazak/0
1.pdf

Wygenerowano w sekund: 0.05 47,808 unikalne wizyty