22 Grudzień 2014 11:49
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pożar lasu w Nowym Stawie

W czwartkowe przedpołudnie 6 listopada 2014 r. o godzinie 1050 słychać rozlegający głos syren strażackich po ścianie lasów Kozłowieckich. Nasza jednostka też jest alarmowana. Po przybyciu do strażnicy dostajemy dyspozycję aby udać się do Nowego Stawu gdzie pali się las. O godzinie 1054 GCBA z załogą opuszcza alarmowo koszary. Na miejsce jako pierwszy dojeżdza zastęp z OSP KSRG Niemce. Dowódca po dojechaniu na miejsce kieruje kierowców z Nasutowa i Krasienina jak mają dotrzeć do pożaru. Sytuacja jest o tyle trudna że w miejscu zagrożenia występują tylko wąskie drogi. Jako drugi dociera ciężki samochód z Nasutowa i wraz ze strażakami z Niemiec przystępujemy do akcji gaśniczej. OSP Krasienin po rozkazie Dowódcy pozostaje na skraju lasu jako zaopatrzenie wodne.

Paliło się bardzo suche i grube poszycie leśne na dośc znacznym obszarze. Jak już wcześniej wspomniałem brak dróg dojazdowych oraz pojawiający się co chwilę ogień spowodował, że byliśmy zmuszeni do rozwinięcia linii składającej się z 6 odcinków węży. Strażacy przegarniali i przelewali palące się odniska ściółki leśnej. Dogaszanie trwało ok 2 h.

3 zastępy z naszej gminy zakończyły działania ok godz. 1350. Podczas akcji zużyto 10 tys. litrów wody.


Pali się poszycie leśne

W dniu 9 października o godzinie 1725 dostajemy powiadomienie o palącym się lesie przy drodze do Łowiska Wzory. Od Dyżurnego dostajemy informację że na miejsce zdarzenia jadą już zastępy z JRG 4 i Niemiec a zadysponowana jest jeszcze jednnostka z Krasienina. Bardzo szybko opuszczamy koszary ciężkim samochodem ratowniczo - gaśniczym. Po dotarciu w miejsce pożaru nasze działania polegały na dogaszaniu palącej się ściółki oraz drzew. Dzziałania wszystkich jednostek zakończyły się o godzinie 1800.

Niebezpieczny gaz

 

W piątek 29 sierpnia 2014r o godz: 1632 Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Lublinie wysyła nasz zastęp do miejscowości Kolonia Osówka. W dyspozycji dostajemy zgłoszenie o wyczówalnym gazie z budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano także OSP Krasienin. Po wstępnym rozpoznaniu strażaków, rzeczywiście wyczówalny był gaz. Przystąpiono do przeszukania budynku, w wyniku którego niestety odnaleziono ciało mężczyzny. Na miejsce przybyły służby policji oraz prokurator. Trwają zadania wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. Podczas oględzin naszym zadaniem było zabezpieczenie terenu. Zastęp GCBA powrócił do jednostki ok godz: 1910.

Pożar drewna pod schodami

 

 

W dniu 27.08.2014r o godz 1536 rozległ się dzwięk syren w naszej gminie. Dyspozytor MSK Lublin wysyła jednostki z Niemiec, Nasutowa i Krasienina do zdarzenia w Rudce Kozłowieckiej. Na miejsce udaje się także zastęp z PSP JRG 4. Po przybyciu pierwszego zastępu stwierdzono, że pali się składowane drzewo pod schodami do domu mieszkalnego. Strażacy z OSP Niemce jak najszybciej stłumili płomienie za pomocą szybkiego natarcia. Następnie przy pomocy kolegów, tlące się pozostałości przelano wodą dla bezpieczeństwa. Akcję zakończono, a nasz zastęp GCBA o godz 1615 zameldował się w koszarach.

Odszedł z naszych szeregów

Obrazy newsów: klepsydra.jpgPo długoletniej służbie w naszej jednostce jako członek Komisji Rewizyjnej, Z-ca Naczelnika oraz Skarbnik w poniedziałek 11 sierpnia 2014 r. odszedł od nas

Druh Jan Syta

członek honorowy naszej jednostki

Dzisiaj wspólnie pożegnaliśmy go w jego ostatniej drodze na wieczną służbę. Zawyły syreny i sygnały dzwiękowe samochodów.

Nocny pożar w domu mieszkalnym w Nasutowie

Obrazy newsów: 20140807_3.jpgW dniu 7.08.2014 r. o godz. 2242 nasza jednostka została zadysponowana przez Miejskie Stanowisko Kierowania do pożaru domu w naszej miejscowości. O godz. 2247 ciężki GCBA opuszcza alarmowo koszary w pełnym składzie i udaje się na miejsce zdarzenia. Po dotarciu jako pierwszy zastęp dowódca udaje się na rozpoznanie. W domu widać bardzo duże zadymienie, dwóch ratowników w aparatach ODO wchodzi do budynku aby sprawdzić sytuacje w środku, co jest przyczyną pożaru i czy nikt w nim nie pozostał. Duże zadymienie okazało się przyczyną palącej się wersalki. Została rozwinięta jedna linia gaśnicza aby ugasić wersalkę, następnie wyciągnięto ją na zewnątrz i przelano wodą. Po dotarciu zastępu z PSP JRG 4 (304 L 21), uruchomiono agregat oddymiający i dokonano pomiaru dwutlenku węgla. Po zakończonych działaniach budynek przekazano właścicielowi. Zastępy o godz. 2353 udały się do koszar. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej był niedopałek papierosa.

Kolejni wykwalifikowani ratownicy w naszej jednostce

Obrazy newsów: kurs_kpp_95_1.jpg

 

Dwóch strażaków z naszej jednostki: Adam Porzak i Michał Maciasz w dniach 18 - 26 lipca uczestniczyli w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Ośrodku Szkoleniowym ZOSP RP w Kirach k/Zakopanego. Pod okiem najlepszych instruktorów przez ponad 70 h uczyli się i ćwiczyli zadania z zakresu ratownictwa. Druhowie po tygodniowych przygotowaniach zdali egzamin teoretyczny i praktyczny przed Państwową Komisją Egzaminacyjną uzyskując tytuł ratownika. W jednostce na dzień dzisiejszy mamy 4 wyszkolonych ratowników.

Wichura i powalone drzewa w alei lipowej

WObrazy: wichura.jpg środę 9 lipca w naszym regionie panowały silne podmuchy wiatru oraz padający deszcz. Można było się spodziewać, że będziemy mieli doczynienia z wiatrołomami. 

O godz. 1620 Dyżurny MSK Lublin załącza alarm dla naszej jednostki i zgodnie z przewidywaniami dysponuje zastęp do usuwania powalonych drzew w miejscowości Pólko na odcinku alei lipowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia do pierwszego powalonego drzewa które, leżało na całym pasie drogowym blokując tym samym ruch w obie strony, przystąpiliśmy od razu do działań. W trakcie interwencji poprosiliśmy też o pomoc podnośnika, aby usunąć nadłamane gałęzie na znacznej wysokości wiszące nad jezdnią. Po zakończeniu działań w tym miejscu udaliśmy się w dalszym kierunku aby udrożnić drogę. Do działań został też zadysponowany zastęp z OSP Krasienin.

Nasi strażacy o godzinie 1750 zgłosili powrót do koszar.

Turniej Dzikich Drużyn 2014

Obrazy newsów: dzikie_druyny.jpegW sobotę 21 czerwca 2014r. na boisku "Orlik" przy ul.Różanej w Niemcach odbył się po raz kolejny Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Niemce.

W turnieju wystąpiło 6 drużyn. Po walce w 2 grupach, półfinałach i w ostateczności w finale, nasza drużyna wygrała cały turniej. To drugie zwycięztwo drużyny OSP Nasutów w tych rozgrywkach.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, a przede wszystkim rywalom za wspaniałe mecze i piękną grę na wysokim poziomie.

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

06-05-2014 16:07
Środa - przygotowywać będziemy tor do ćwiczeń. Chętnych prosimy o kontakt.

03-05-2014 12:04
Artykuł o zachowaniu strażaków w kościele. Warto przeczytać. http://www.zosprp.
pl/files/strazak/0
1.pdf

01-05-2014 15:17
Zbiórka 1.05.2014 godz 20:00 - przed uroczystościami odpustowymi (Remiza OSP)

22-04-2014 09:32
Nowa zakładka "Historia OSP" warto się zapoznać

Wygenerowano w sekund: 0.07 39,627 unikalne wizyty