27.03.2015 21:48
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Palą się nieużytki pod lasem w Nasutowie

Obrazy newsów: koguty_stra.jpgO godz 2146 w dniu 21.03.2015r. dostajemy wezwanie do wyjazdu. Dyżurny MSK przekazuje informację o palących się trawach w naszej miejscowości w pobliżu Domu Nasutów i pobliskiego lasu. Zastęp ciężki udał się do tego zdarzenia. Po dojeździe strażacy zastali palące się trawy oraz część młodnika. Przy pomocy jednej linii natarcia strażacy ugasili palące się nieużytki. O godzinie 2215 zastęp powrócił do koszar.

Pożar traw na ul.Mełgiewskiej w Lublinie

W dniu 20 marca 2015 roku o godzinie 1332 przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Lublinie, zostaje załączone alarmowanie dla naszej jednostki. Syrena zwołuje strażaków do strażnicy. Dowódca odbiera wiadomość aby udać się na ulicę Mełgiewską do Lublina do pożaru traw celem pomocy JRG 3. Zastęp ciężki w pełnej obsadzie opuszcza alarmowo koszary. Tuż po godzinie 14 docieramy na miejsce, obok stacji Bliska przy ul. Mełgiewskiej. Palą się trawy na znacznym obszarze nad którym koledzy z PSP już częściowo zapanowali. Przy pomocy tłumic nasi strażacy także walczyli z ogniem. Na miejsce dojechały jeszcze dwa zastępy z Krajowego Systemu: OSP Świdnik Duży i OSP Krasienin. O godzinie 1448 wszystkie zastępy zakończyły działania i udały się do koszar.

Pożar nieużytków w Niemcach

Obrazy newsów: koguty_stra.jpgO godzinie 1352 w dniu dzisiejszym (19.03.2015) dostajemy alarmowanie. Dyżurny wysyła zastęp ciężki do miejscowości Niemce gdzie mają palić się trawy w pobliżu tzw. ceramiki, przy zjeździe na Rokitno. Po dojechaniu w określone miejsce jednak nie widać było zadymienia. Okazało się po rozpoznaniu, że do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Lublinie wpłyneły dwa różne zgłoszenia o poważnie wyglądającym pożarze traw, zgłaszający jednak niezbyt precyzyjnie podawali miejsce. Pożar był jednak tylko w jednym miejscu i zastęp z OSP KSRG Niemce, który został wcześniej dysponowany poradził sobie z zagrożeniem. Spaliło się kilkadziesiąt metrów nieużytków traw i młodnika.

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH AKUMULATORÓW

ZBIERAMY ZUŻYTE, STARE AKUMULATORY

 

Jeżeli macie w swoich domach zużyte akumulatory (nie ważne jakiej wielkości i od jakiego sprzętu) dostarczcie je do naszej remizy. Pomożecie nam w zakupie prostownika ze starterem na potrzeby naszej jednostki.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

W dniach od 13 do 21 marca, jeden z naszych Druhów uczestnichy w kursie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym ZOSP RP w Kirach. W codziennych ćwiczeniach i szkoleniu uczestnicy przygotowują się do zdania egzaminu kończącego kurs i otrzymania tytułu Ratownika. Ale przede wszystkim zdobywają umiejętności dzięki którym będą umieli pomagać poszkodowanym i potrzebującym.

Podpalenie opon na dzikim wysypisku

W niedzielne popołudnie 15 marca, o godz 1552 dostajemy wezwanie do pożaru śmieci nieopodal lasu w Nasutowie. Dojeżdzając do remizy Druhowie widzą już gesty czarny dym unąszący się na tle lasu. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem gaśniczym. Po przybyciu na miejsce, widać że palą się wyrzucone opony. Strażacy ugasili płonące opony oraz przerzucili i przelali wodą aby nie doprowadzić do ponownego zapłonu. Do koszar powróciliśmy o 1625.

Pożar traw w Majdanie Krasienińskim

Obrazy newsów: koguty_stra.jpgW dniu 10 marca 2015 roku słońce dawało poczucie chyba najcieplejszego dnia w bieżącym roku. Taka pogoda niestety była sprzymierzeńcem dla podpalaczy traw. Już od samego rana Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Lublinie miał dużo zdarzeń do koordynowania, większość z nich to płonące trawy i nieużytki.

O godz. 1355 nasza jednostka dostaje alarmowanie. Dyżurny wysyła zastęp ciężki do płonących traw w Majdanie Krasienińskim. Do zdarzenia dysponowana jest także miejscowa jednostka z Majdanu oraz OSP Niemce. OSP z Krasienina już od godzin przedpołudniowych działało na terenie miasta Lublin pomagając zastępom z PSP. Płonące trawy udało się bardzo szybko ugasić a jednostka już o 1425 powróciła do koszar.

Pożar traw przy Szkole Podstawowej w Nasutowie

Obrazy newsów: 337_l_61.jpg

 

W dniu 8.03.2015r o godz. 1915 zostajemy zadysponowani do pożaru traw w naszej miejscowości, w okolicach szkoły podstawowej. Na miejscu spaliło się kilkanaście metrów traw. Strażacy ugasili płonące trawy za pomocą tłumic. Do koszar zastęp GCBA powrócił o godz. 1935.

Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z terenu Gminy Niemce

Obrazy: _dsc1610_1.jpgW piątek 6 marca o godzinie 1915 dostajemy alarmowanie, nasi strażacy udają się do remizy. Dowódca odbiera zgłoszenie o wybuchu pieca gazowego w Szkole Podstawowej w Nasutowie i poszkodowanych 3 osobach, w tym dwóch którzy w dalszym ciągu znajdują się w budynku. Jednak na szczęście w komunikacie Dyspozytora pada słowo ćwiczenia.

Zastęp ciężki z naszej OSP opuszcza koszary z obsadą 4 osób, aby udać się do SP Nasutów celem ćwiczeń. Po przybyciu na miejsce dowódca naszego zastępu udaje się na rozpoznanie, ratownicy z aparatami ODO szykują sobie linię z natarciem aby można było wejść do budynku. Na miejsce udaje się także zastęp z OSP Majdan Krasieniński GCBA 6/32. Po przybyciu na miejsce zgrupowania meldują się u dowódcy działań, ten natomiast prosi o przygotowanie drugiej roty w aparatach ODO wraz z drugą linią natarcia. Trzeci strażak udaje się do poszukiwań osoby, która wyszła z budynku poinformowała odpowiednie służby jednak oddaliła się z miejsca zdarzenia. Kierowcy zostają do obsługi wozów bojowych i dyspozycji dowódcy działań.

Obrazy: _dsc1645.jpgI rota ewakułuje poszkodowanych na zewnątrz, przekazując kolegom do udzielenia KPP, na miejsce już udają się trzy zespoły ratownictwa medycznego. Po wydostaniu poszkodowanych II rota wchodzi do pomieszczenia piwnicy aby ugasić pozostałe źródła ognia oraz przeszukać dokładnie jeszcze raz pomieszczenie. W między czasie strażak odnajduje trzeciego poszkodowanego i udziela mu pierwszej pomocy.

Z takim przebiegiem zdarzeń musieli zmierzyć się strażacy z OSP Nasutów i OSP Majdan Krasieniński jako I rzut tych ćwiczeń. W następnej kolejnośći pozostałe jednostki z Gminy Niemce miały do wykonania podobne zadania. Cały przebieg ćwiczeń nadzorowali: Dowódca JRG 4 Lublin, Komendant i Prezes ZOG. W podsumowaniu działań I rzutu zastępy zostały pochwalone za szybką i sprawną akcję ratowniczo - gaśniczą. Ale najcenniejszymi komunikatami były przekazane uwagi o popełnianych błędach aby nie powtórzyły się w przyszłości.

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16-03-2015 13:20
W sprawie dostarczenia zużytych akumulatorów prosimy o kontakt z członkami OSP i Zarządu

27-01-2015 00:49
Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014 odbędzie się w sobotę 31 stycznia 2015 roku, godz 17:00

06-05-2014 15:07
Środa - przygotowywać będziemy tor do ćwiczeń. Chętnych prosimy o kontakt.

03-05-2014 11:04
Artykuł o zachowaniu strażaków w kościele. Warto przeczytać. http://www.zosprp.
pl/files/strazak/0
1.pdf

Wygenerowano w sekund: 0.07 44,810 unikalne wizyty